Apríl nebo Den všech bláznů se na celé západní polokouli slaví již po staletí. 1. duben je svátek vyhrazený pro vytahování žertů z přátel a rodiny, přičemž zpravodajské kanály se slavně připojují k šílenství. Jaký je ale původ aprílového dne?
Zdálo Se, Že Tradice Začala V Roce 1582
Přes jeho místo v historii je původ Apríla nejasný. Někteří historici se domnívají, že to začalo starověkým římským svátkem obnovy zvaným „Hilaria“, který oslavoval konec zimní rovnodennosti a začátek jara . Na oslavu se měšťané účastnili maškarních zábav v převlecích nebo v kostýmech napodobujících šlechtice.
Nejrozšířenějším přesvědčením však je, že tradice začala v roce 1582. V roce 1582 papež Řehoř XIII. oznámil konec juliánského kalendáře a začátek gregoriánského kalendáře a posunul začátek roku z března na 1. ledna. všichni dostali poznámku. Ti, kteří změnu nepoznali, byli vystaveni vtipům a hi-jinkům. Jeden oblíbený vtip zahrnoval umístění papírové ryby na záda nic netušící oběti, která symbolizovala snadno chycenou nebo důvěřivou osobu. Tehdy se jim říkalo „Poisson d’Avril“ nebo „aprílové ryby“. Tento žertík se dodnes provozuje v celé Evropě a Kanadě .
V 17. století se tradice dostala do Británie s prvním aprílovým žertem z roku 1698. Zpravodaj The Dawks vydal článek informující své čtenáře, že do Tower of the Tower byl pozván vybraný počet lidí. Londýn vidět „mytí lvů“. To samozřejmě nebyla pravda.
Ale Skotsko posunulo věci dále v 18. století , kdy se apríl stal dvoudenní záležitostí.
O 400 Let Později Je Apríl Stále Národní Událostí
Oslavy začaly „lovem gowka“, gowk je Skot pro „kukačku“ nebo „pošetilého člověka“. „Gowk“ by byl požádán, aby doručil zprávu, která žádala o pomoc příjemce, příjemce by zprávu otevřel, aby objevil následující rým: „nezasměj se, neusměj se, honi gowka další míli“, což znamená „ne směj se, neusmívej se, pošli toho blázna další míli“. Příjemce poslíčkovi řekl, že mu mohou pomoci, pouze pokud bude dopis předán jiné osobě a cyklus se bude opakovat, dokud si poslíček neuvědomí, že se jedná o žert.
Druhý den byl známý jako Tailie Day a sestával z praktických žertů, které se prováděly na něčí derrière. Údajně se z této tradice zrodil nechvalně známý nápis „Kick me“. Více než 400 let poté a apríl je stále stálou součástí naší společnosti a lidé každý rok provádějí a propadají podvodům. Proč se neinspirovat některými ze světově nejpamátnějších vtipů? V roce 1957 program BBC „Panorama“ oklamal své diváky, aby věřili, že špagety se pěstují na stromech, a v roce 1996 Taco Bell oznámila, že mění název Liberty Bell na „Taco Liberty Bell“.