Kdo byl Pablo Picasso?

Pablo Ruiz Picasso , který je považován za nejvýznamnější postavu umění 20. století, známý jako Pablo Picasso, se narodil v Malaze ve Španělsku v roce 1881 do kreativní rodiny. Jeho otec byl malíř a mladý Picasso se tomuto umění začal věnovat v mladém věku. V 11 letech začal formálně studovat umění. Picassov otec zajistil, že dostal nejlepší umělecké vzdělání, jaké si rodina mohla dovolit. Vzal také mladého Picassa do Madridu, aby viděl díla jiných španělských umělců. V době, kdy byl teenager, Picasso aktivně kreslil kousky jako První přijímání, které nakreslil v roce 1895.

Rané Umělecké Vlivy

Picasso rané školení jako zkušený umělec začal v Barceloně poté, co se tam v roce 1895 přestěhovala jeho rodina. Ve 13 letech byl zapsán na Barcelonskou školu výtvarných umění, a když dovršil 16 let, byl poslán studovat na madridskou Královskou akademii San Fernando. Picasso však neměl rád jeho formálnost a přestal navštěvovat kurzy a místo toho strávil čas v madridském Pradu, kde byly vystaveny obrazy Francisca Goyi a El Greca. V Barceloně Picasso také navštívil kavárnu Els Quatre Gats a setkal se s anarchisty, modernisty a bohémy. Seznámil se také se secesí a symbolismem a umělci jako Edvard Munch a Henri Toulouse-Lautrec, jejichž díla ovlivnila jeho styl. V Barceloně se Picasso také setkal s mladými avantgardními umělci, kteří si cenili umělecké svobody vyjádřit se.

Modré Období

Od roku 1900 do roku 1904 byly malby Picasso monochromatické, s odstíny modré a modrozelené a příležitostně s jinými barvami. Toto bylo nazváno Picassovo modré období kvůli smutným tématům obrazů, které odrážely zkaženost, kterou viděl na ulicích Madridu a Barcelony. Sebevražda jeho přítele Carlose Casagemase, básníka a studenta umění, je historiky přesvědčena, že zahájila Modré období, které zobrazovalo Picassovo vnitřní trápení. Jeho díla se zabývala tématy jako chudoba a sociální nestabilita a ukazovala žebráky, pouliční uličníky, prostitutky, stárnoucí, slabé a slepé. Picasso nejznámějším uměleckým dílem z tohoto období byl Starý kytarista namalovaný v roce 1903 podle Art Institute of Chicago.

Mainstreamové Uznání A Aktivismus

Od roku 1904 se Picassova témata začala rozjasňovat v tom, co se nazývá období růží; usadil se také v Paříži. Umělecká díla zobrazovala umělce a cirkusové postavy s odstíny červené a růžové, podle Arts Story Foundation. Ale jeho setkání s francouzským malířem Georgesem Braquem změnilo Picassov styl. Jejich spolupráce vytvořila formu umění nazvanou kubismus, což vedlo k tomu, že v roce 1907 namaloval slavné Les Demoiselles d’Avignon podle Tate Art Museum. Kubismus je forma umění, kde se k zobrazení trojrozměrných forem používají kostky a geometrické obrysy. Tato umělecká forma otevřela nové hranice ve vizuální realitě v umění a byla základem pro abstraktní styly, jako je konstruktivismus a neoplasticismus. 1. května 1937 Picasso namaloval další ze svých nejslavnějších děl, Guernicu. Toto malířské téma bylo temné a zdůrazňovalo občanskou válku, která se odehrávala ve Španělsku a kterou spáchal generál Francisco Franco. Obraz byl pojmenován po Guernici v baskickém regionu, kde byla páchána zvěrstva vedoucí ke ztrátě nevinných životů a zničení.

Dědictví

Po své smrti v roce 1973 vytvořil Picasso přes 20 000 kreseb, soch, maleb, keramiky, kostýmů a divadelních děl, uvádí PabloPicasso.org. To z něj udělalo jednoho z nejslavnějších a největších umělců 20. století. Picassova všestrannost a široká škála uměleckých projevů ovlivnila mnoho umělců a uměleckých hnutí, která následovala. Jeho role při inicializaci kubismu ovlivnila další umělce, kteří se objevili v 50. letech 20. století. K dnešnímu dni je Picassova práce nadále označována učenci, historiky a uměleckými nadšenci jako ikonická.