Chorvatsko jako ideální destinace pro váš dovolenkový pobyt

Chorvatsko patří mezi jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací v Evropě. Existuje celá řada důvodů, proč do této prázdninové destiance zavítat. Přemýšlíte-li kam na dovolenou k moři, pak je Chorvatsko dobrou volbou. Ptáte se, proč? Tady je hned několik důvodů.

Proč v létě navštívit Chorvatsko?

Tato letní prázdninová destinace je proslulá svojí pobřežní linií. Díky více, než 1 200 ostrovů se naskýtá mnoho možností pro objevování úchvatných pláží a kouzelných zátok. Chorvatsko nabízí vše, co si můžete přát – jak nádherné pláže, tak i skalnaté útesy. Chorvatsko se také pyšní velmi bohatou historií, kterou zastupují zajímavé památky. Zapomínat nesmíme ani na jeho kulturní dědictví. V mnoha městech nalezneme zachovalé starověké památky. Některé z nich jsou zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Na své si přijdou také milovníci kultury, neboť Chorvatsko zve na bohatý kulturní program. Po celém pobřeží se konají různé festivaly, na kterých si můžete vychutnat nejlepší místní hudbu, tance a tradiční jídlo. Je to také skvělá příležitost k seznámení se s místními obyvateli a jejich zvyky. Chorvatsko je také rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Také vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, vodní lyžování a plachtění, jsou v této zemi velmi populární. Na své si přijdou také milovníci pěší turistiky či cykloturistiky.

Velkým lákadlem je místní gastronomie. Zdejší kuchyně je bohatá na čerstvé ryby, olivový olej, sýry, med, ovoce a zeleninu. Ochutnejte tradiční speciality, jako jsou černé rizoto, plněná paprika, grilované mořské plody a nezapomeňte ochutnat místní vína. Restaurace a tradiční taverny nabízejí autentická jídla, která si zamilujete.

Pokud jste fanoušky nočního života, Chorvatsko vám má také co nabídnout. Hlavní město Záhřeb a pobřežní města, jako je Split nebo Zadar, jsou známá svými živými nočními kluby a bary.

Prohlédněte si nabídku webu ubytovanivchorvatsku.cz a vyberte si některou z možností ubytování chorvtasko. Nabídka je opravdu široká a vybere si zde každý.