Jaké existují skupiny čárových kódů?

Už jste několikrát pro svoji firmu zvažovali nákup a zavedení čárových kódů, ale zaznamenali jste, že existuje více typů a nevíte, který se hodí zrovna pro vás? Existují konkrétně dvě skupiny čárových kódů a rozlišují se podle způsobu jejich využití. První skupina čárových kódu se zaměřuje na maloobchody a ta druhá se konkrétně zaměřuje na čárové kódy pro knihy a časopisy.

Maloobchodní čárové kódy

Jste majitelem maloobchodu a už několikrát vás napadlo zavést čárové kódy do vaší firmy? Pro maloobchodní účely existují 3 konkrétní typy čárových kódů. Prvním typem je tak zvany čárový kód EAN-13 a používá se celosvětově pro maloobchodní účely. Druhým typem je čárový kód UPC-A a tento typ se používá převážně v USA a Kanadě. Posledním typem čárový kód ITF-14, který se používá hlavně pro kartony a palety.

Čárové kódy pro knihy a časopisy

Vlastníte prodejnu knih a časopisů a rádi byste u vás ve firmě zavedli systém čárových kódů, ale neznáte jejich typy? A tyto typy jsou konkrétně dva. Existují totiž typy čárových kódů, které jsou vytvořeny přesně pro knihy a časopisy. Čárový kód pro knihy je takzvaný ISBN a je to kód nejen pro tištěné knihy, ale i pro elektronické. Druhým typem je čárový kód ISSN pro periodické publikace jako jsou časopisy nebo magazíny.

Obraťte se na odbornou společnost Barcodes.cz, která se specializuje čárové kódy a mějte jistotu vytvoření opravdu kvalitních čárových kódů.