Nejvyšší budovy v Evropě

Největší mrakodrap v Evropě je centrum Lakhta v Moskvě v Rusku . Ve skutečnosti lze většinu nejvyšších evropských budov nalézt v Moskvě. Po celá desetiletí byla Evropa bez mrakodrapů, s výjimkou některých velkých měst, jako je Londýn, Paříž, Frankfurt, Moskva, Istanbul a Varšava. V posledních letech však stavební průmysl roste, mrakodrapy staví více měst, včetně měst jako Barcelona, ​​Brusel, Manchester, Milán, Birmingham, Madrid a Neapol. Mezi města s více než deseti vysokými budovami nad 100 metrů patří Moskva, Istanbul, Paříž, Ankara, Frankfurt, Benidorm, Varšava, Rotterdam, Milán, Madrid, Kyjev, Barcelona, ​​Berlín a Neapol.

Pokud však jde o nejvyšší budovy na kontinentu, většina z nich je domovem Moskvy. Pět nejvyšších budov v Evropě je uvedeno níže, podle údajů Rady pro vysoké budovy a městské prostředí.

5. Něvské Věže (Rusko) 345 M 

Něvské věže jsou dvojčata mrakodrapů nalezená v Moskvě v Rusku. Stavba byla zahájena v roce 2013 a dokončení budov se očekává někdy v roce 2020. Odhad celkových nákladů se odhaduje na zhruba 1 miliardu. 

4. OKO (Rusko) 354,2 M 

OKO je 354,2 metrů vysoký mrakodrap nalezený v Moskvě. Slouží jako kancelářská budova, hotel a soukromá rezidence. 12 podlaží budovy zabírá parkoviště pro auta. Je v postmoderním architektonickém stylu. 

3. Věž Federace (Rusko) 373,7 M 

Východní věž federace v Moskvě v Rusku je se svými 373,7 m třetí nejvyšší budovou v Evropě. Stavba mrakodrapu byla zahájena v roce 2003 s přerušením v polovině, obnovena v roce 2011, s dokončením v roce 2016 a předstihla OKO jako nejvyšší budovu v Evropě. Budovu, která je duchovním dítětem Sergeje Tchobana a Petera Schwegera, postavila společnost AEON Corporation, která budovu vlastní. Skládá se ze dvou věží, 97patrové Tower East a 65patrové Tower West. Má mít kanceláře, byty a hotelová apartmá s nebeskými mosty mezi dvěma věžemi, ve kterých jsou restaurace a kavárny. Přitahuje turisty, milovníky extrémních sportů a je využíván jako místo natáčení.

2. Jedna Věž (Rusko) 405,3 M 

Po dokončení na začátku roku 2020 bude One Tower druhou nejvyšší budovou v Rusku. Nachází se v Moskvě. 

1. Lakhta Tower (Rusko) 462

Lakhta Tower je s celkovou výškou 462 metrů nejvyšší budovou v Evropě. Nachází se v Petrohradě a slouží jako sídlo ruské plynárenské společnosti. V budově se kromě kanceláří nachází také fitness centrum a konferenční centrum. Konstrukce budovy byla kontroverzní, protože prý odporovala historickému charakteru petrohradského jádra.